Художні фільми допомагають нам розвіятися, переключитися та просто відпочити після важких трудових буднів. Ми з Dopomoga Ukraine пропонуємо провести ці дві години ще й з користю!

Сьогодні ми підібрали 10 найцікавіших кінематографічних стрічок про рекрутинг, проведення співбесід, навчання, мотивацію, адаптацію персоналу, саморозвиток та продуктивность.

Наша підбірка буде корисна як досвідченому HR фахівцю, так і початківцю!

Вовк з Волл-Стріт (Wolf of Wall Street), 2013р.

Головний герой стрічки - молодий чоловік Джордан Белфорт. Після свого звільнення, він влаштовується у невелику брокерську компанію, де вражає нових колег своєю швидкою хваткою та даром переконання.

Невдовзі, головний герой засновує власну компанію, яка швидко стає однією з найуспішніших на Волл-Стріт.

Цей фільм знятий на основі автобіографічної книги Джордана Белфорта - оратора-мотиватора та брокера в минулому.

Вовк з Волл-Стріт демонструє важливість атмосфери та культури компанії для якісної мотивації співробітників. Чудово сформована команда дає можливість відсвяткувати не тільки перемоги, а й розділити поразки.

Белфорт довів ситуацію до крайнощів завдяки грандіозним вечіркам та згубним звичкам. Проте, ми сміливо підтверджуємо, головний герой створив атмосферу конкуренції та енергії. Як він це зробив? Джордан Белфорт - чудовий мотиватор!

Взяти участь в курсі
“Вчимося ставити запитання”

Стажер (The Intern), 2015р.

Фільм стане у пригоді тому, хто цікавиться темою адаптації співробітників у новій компанії. Стрічка демонструє особливості та недоліки співробітників різних поколінь. Розкриває труднощі, що виникають на шляху до прийняття культури нової компанії. А найголовніше, показує як зробити новобранця та компанію єдиним організмом.

Бену Віттакеру за сімдесят. Він сильно тужить за своєю померлою жінкою. Щоб полегшити свій стан, Бен влаштовується на роботу. За випадком, його новий офіс розташований у тій самій будівлі, де Бен працював 40 років. Проте, зараз там знаходиться не типографія, а онлайн-компанія з продажу жіночого одягу. Засновниця компанії, як і решта співробітників, молода і прогресивна. Вона скептично ставиться до нового стажера. Чи вдасться головному герою адаптуватися до незвичної культури? І якщо “так”, то як саме?

 

 

Стажери (The Internship), 2013р.

Нік та Білл - торгові агенти і за сумісництвом кращі друзі. Їм вже далеко за 30. Завдяки технологічному прогресу, продажі через інтернет зруйнували кар'єру друзів. За іронією долі, головні герої влаштовуються на стажування у всесвітньо-відому технологічну компанію Google.
Їхніми новими колегами та керівниками стають представники покоління Y, що не мають уявлення про життя без телефонів та планшетів.

Перед Біллом та Ніком стоїть завдання: сформувати команду та укласти угоду на ІТ підтримку зі справжньою компанією. Все для того щоб успішно пройти стажування. Чи вдасться це двом друзям?

Фільм Стажери чудово демонструє яку важливу роль для успіху компанії відіграє адаптація до змін у світі. Це стосується як технологій, так і технік найму співробітників, економічних змін, або ж незвичної команди!

Також, “Стажери” демонструють тактики побудови сильної команди у випадку, якщо ти “біла ворона”. Ну і звісно, він допоможе вам зануритись у корпоративну культуру такої великої компанії як Google. Та підглянути їх техніки найму ;)

Взяти участь у вебінарі
“Як знаходити молодих фахівців? Ділимося своєю практикою”

Мисливці за головами (Headhunter), 2009р.

Стрічка розповідає історію про успішного хедхантера - Мартіна Вінге. Він професіонал і працює з крупними та відомими корпораціями. Одного разу Мартіну надходить замовлення на посаду заступника президента суднового концерну, який продовжить керівництво після виходу на пенсію теперішнього управлінця.

Головний герой приймає це завдання і розпочинає пошуки нового президента. Проте з часом, Мартін починає розуміти що все не так просто, як здавалося на перший погляд. Керівництво компанії вже давно вирішило хто стане наступним президентом. Мартін неволею стає жертвою інтриг великих бізнесменів…

Фільм чудово демонструє хедхантерські тактики найму топ-менеджерів. Він просочений унікальними діалогами та фразами. Ви зможете побачити як веде себе головний герой. Його реакції, питання, аргументи. Все, що потрібно знати для переманювання талановитих співробітників!

 

 

Джеррі Магуайер (Jerry Maguire), 1996р.

Джеррі 35 років. Він - успішний спортивний агент. Проте, життєва ситуація та власні принципи змушують Джеррі змінити свій підхід до роботи.

Головний герой прагне вести справи відкрито та чесно, піклуючись про своїх клієнтів. Це відрізняється від політики компанії.
Невдовзі Джеррі звільняють. Він відкриває власну фірму. Його підтримують лише декілька людей і він сам. Магуайер потрапляє у безліч складних ситуацій. Проте, його цілеспрямованість, наполегливість та дар переконання допомагають досягти успіху.

Кінострічка є чудовим посібником для рекрутера-початківця. Джеррі Магуайер - мотиваційний приклад, який демонструє як цілеспрямована, міцна духом людина може працювати ефективно і, водночас, етично.

Також фільм допоможе зрозуміти як побудувати довірчі відносини з оточуючими. Адже, це невід'ємна частина успішного рекрутера!

Замовити підбір персоналу

Рекрут (The Recruit), 2003р.

Головний герой - Джеймс Клейтон - талановитий, молодий програміст, чий батько зник безвісти 10 років тому. Одного дня, він зустрічає вербувальника ЦРУ Волтера Берка (Аль Пачіно) у барі. Берк вмовляє хлопця записатися у тренувальний табір ЦРУ в обмін на інформацію про зникнення батька. Джеймс проходить навчання та стає агентом спецслужби. Йому доручено важливе завдання: знайти “крота” у команді.

Підготовка молодих бійців до служби в ЦРУ - приклад того, як сформувати міцну, віддану команду, що залишиться з тобою будь-що-будь.

 

 

Вище неба (Up in the Air), 2010р.

Події фільму розгортаються під час кризи 2008. Компанії змушені масово скорочувати штат. Центральний обов'язок головного героя (Джордж Клуні) - професійне звільнення.

Він “на відмінно” проводить зустрічі зі співробітниками різних компаній, повідомляючи про скорочення. Райан приймає на себе першу хвилю агресії, відчаю, сліз, висловлюючи співчуття.

Хоча для більшості, ця робота здалась би пеклом, Райан у захваті від неї. Він отримує задоволення від подорожей країною, 300 діб на рік проводячи у літаках та готелях.

Одного разу, нова колега Райана, молода випускниця університету, пропонує проводити співбесіди дистанційно. Як складеться доля головного героя? Чи спрацюють дистанційні звільнення? Чи знайде Райан втіху в інших цінностях?

“Вище неба” відкриває життя людини з цікавою професією. Етап звільнення - невід'ємна частина роботи будь-якого hr-у. Головний герой фільму допоможе вам прокачати цю навичку :)

Також, фільм змушує замислитися над власним життям, подивитися на світ через призму почуттів та відносин, а не матеріальних благ.

 

 

Соціальна мережа (The Social Network), 2010р.

Фільм Соціальна мережа захоплює с перших секунд. Він заснований на реальній історії молодого, талановитого хлопця, що нині став одним з найбагатших людей світу.

Події розгортаються у Гарвардському університеті. І розказують про створення соціальної мережі Facebook.

Марка кинула дівчина, що не розділяла його особливостей. На емоціях, він хоче довести свою унікальність та домогтися визнання. За ніч Марк створює платформу на якій студенти можуть оцінити привабливість дівчат свого ВУЗу.

Невдовзі, йому надходить пропозиція щодо розробки соціальної мережі для студентів Гарварду. Це і стало початком Facebook. Проте, яку роль відіграв Марк?

Цей фільм є гарним прикладом того, що часто критерієм успіху є талант та цілеспрямованість, а не досвід. Також, сюжет фільму є мотивуючим та життєствердним, демонструючи як завзятість і віра в себе дозволяють досягти значущих результатів навіть у найнепередбачуваних обставинах.

“Хочете вирішити питання з підбором співробітників? Потрібна порада?”

Людина, яка змінила все (Moneyball), 2011р.

Фільм, отримавший премію Оскар у номінації “Кращий фільм року”, заснований на реальній історії бейсбольної команди “Окленд Атлетікс”.

Фінансування команди урізається, через чергову поразку на чемпіонаті. Невдовзі, найкращих гравців викупають суперники.

Біллі Бін (Бред Пітт) - спортивний менеджер команди. Перед ним стоїть важке завдання: вивести “Атлетікс” в лідери. Раціоналізм Біллі та поради знайомого економіста допомагають розробити нову тактику. Замість одного відомого гравця, команда купує трьох “бюджетних”, орієнтуючись на їхні особисті показники. Чи спрацює нова тактика?

У стрічці головний герой, як досвідчений HR, використовує особисті якості кожного гравця для досягнення мети. Так само і ви, як початківець або професійний hr, визначивши сильні та слабкі сторони здобувача, допомагаєте йому реалізуватися. Аналогічний підхід буде доречний і у процесах підвищення та релокації кадрів, збільшення ефективності і формування цілісної, сильної команди.

 

 

У гонитві за щастям (The Pursuit of Happiness), 2006р.

Кінострічка, у головній ролі з Віллом Смітом (Кріс Гарнер), розповідає про долю молодого батька, від якого йде дружина у пошуках кращого життя. Невдовзі, Кріса та 5-ти річного сина виселяють з квартири через неспроможність сплачувати оренду.

Найбільше у світі батько бажає зробити свого сина щасливим. Він влаштовується на 6-ти місячне неоплачуване стажування у брокерську контору. Конкурс дуже високий. На додачу, Кріс має залишати роботу не пізніше 17:00, щоб стати в чергу у церковний притулок для отримання безкоштовної ночівлі. Чи вийде у головного героя пройти стажування та зробити майбутнє свого сина щасливим?

Фільм є джерелом натхнення і мотивації. На власному прикладі, Кріс показує, що реально знайти вихід навіть з найскрутнішої ситуації. Впродовж всього фільму головний герой працює над покращенням своєї продуктивності, що, у підсумку, приносить йому результат. Це підтверджує думку, що не кількість, а ефективність використання часу визначає кар'єрний успіх.

Знаєте що об'єднує усіх головних героїв, здавалося б, абсолютно різних фільмів? Вміння слухати та чути людей, розуміти і мотивувати їх. Хочете навчитися ставити правильні запитання? Приходьте на курс “Вчимося ставити запитання”.

Взяти участь в курсі
“Вчимося ставити запитання”

Дорогі колеги, сподіваємося наша підбірка Топ 10 фільмів для hr стала вам у пригоді. Не забудьте поділитися нею з вашими колегами у соціальних мережах. Також, залишайте коментарі з вашими улюбленими кінострічками.

З повагою,

Ваша DOPOMOGA Ukraine
Введіть ім'я