Вам потрібно найняти конкретного топ-менеджера або центрального фахівця? Ви не знаєте як звабити його в свою компанію? У цьому випадку, придивіться до послуги Хедхантинг.

Хедхантинг є найбільш актуальним при виході на нові ринки, переформатуванні бізнесу та відриві у висококонкуретній боротьбі.

Історія та визначення

Вперше, термін “хедхантинг” почали застосовувати у США в середині минулого століття. Стрімкий економічний розвиток країни сприяв появі нового виду кадрового бізнесу.

Headhunting перекладається з англійської як "полювання за головами”.

Це технологія умисного переманювання висококваліфікованого фахівця з однієї компанії в іншу за допомогою посередника (хедхантера).

Коли застосовується Хедхантинг?

На практиці, технологія використовується у випадках, коли потрібні фахівці, що здатні точно визначити стратегію розвитку бізнесу та якісно реалізувати її.

Власники компанії, рада директорів або менеджери керуючої компанії знають саме тих фахівців, яких хочуть бачити у своєму підприємстві та замовляють послугу.

Як реалізувати підбір методом Хедхантинг?

Успіх хедхантингу базується на якості перемовин. Не всі можуть взяти на себе таку відповідальність. Початок перемовин віддають професіоналу - досвідченому хедхантеру.

Головна задача хедхантера - обробка контакту та організація зустрічі клієнта з бажаним, підігрітим та зацікавленим топ-менеджером. Основними якостями гарного хедхантера є терплячість, витримка та часткова відстороненість.

Найбільша ймовірність категоричного відхилення пропозиції існує на початку перемовин. Причини є різні.

Етапи Хедхантингу:

 • Визначити коло інтересів та звичок “замовленого” управлінця
 • Знайти спільних знайомих
 • Визначити як краще познайомитися, щоб швидко та 100 відсотково увійти в довіру
 • Знайти грунт для початку перемовин. Кожен хедхантер має свої улюблені способи
 • Під-час перемовин дізнатися про нереалізовані мрії та бажання менеджера
 • Розповісти про можливості в компанії клієнта. Разом зважити всі “за” та “проти”
 • Дати менеджеру достатню кількість часу на роздуми, аби він/вона насправді зацікавились пропозицією. Протягом цього етапу потрібно коректно підтримувати взаємодію з менеджером
 • Паралельно працювати з клієнтом, даючи йому можливість якісно підготуватися до перемовин
 • Організувати зустріч клієнта та топ-менеджера. На цьому етапі робота хедхантера завершується

Переваги та недоліки

До сильних сторін можна віднести високу конфіденційність та ймовірність досягнення бізнес-цілі за допомогою найму потрібного управлінця.

До мінусів можна віднести:

 • Високу вартість послуги
 • Ризик збитків (через відмову фахівця)
 • Помилковий вибір топ-менеджера: його неможливість впоратися з поставленими задачами на відмінно
 • Довгострокові перемовини та складний процес звільнення з попереднього місця роботи
Хочете мінімізувати ризики? Не знаєте конкретного топ-менеджера? Є надійне рішення!
Замовляйте послугу підбору топ-менеджера за допомогою Executive Search

Як захиститися від Хедхантерів?

Найкращим способом захисту від “мисливців за головами” є створення сприятливих умов праці у вашій компанії, вдосконалення корпоративної культури та проведення монітрингу заробітніх плат у вашій галузі.

Проте, втримати усіх бажаних співробітників неможливо. Коли гарний фахівець виростає зі своєї посади, а компанія не може запропонувати йому розвиток, він йде у пошуках нових кар'єрних можливостей.

Чи варто замовляти послугу “Хедхантинг” в Україні?

На ринку України спостерігається стійкий дефіцит висококваліфікованих кадрів, не дивлячись на економічні кризи та високий рівень безробіття в країні. Практично в усіх сферах економіки ми зіштовхуємося з нестачею ключових управлінців з глибокими знаннями у своїй сфері та володінням іноземних мов, що здатні виконати професійні задачі та обов'язки.

Базуючись на досвіді розвинених країн світу, ми можемо зазначити, що застосування хедхантингу є ефективним способом підвищення конкурентоспроможності підприємства та забезпечення його успішності і процвітання.

На сьогодні, саме хедхантинг здатен заповнити дефіцит ключових менеджерів в Україні. За допомогою залучення висококваліфікованих управлінців вищої ланки як з внутрішнього, так і з зовнішнього ринків праці.

З повагою,

Ваша DOPOMOGA Ukraine
Введіть ім'я