Вам потрібно найняти конкретного топ-менеджера або центрального фахівця? Ви не знаєте як звабити його в свою компанію? У цьому випадку, придивіться до послуги Хедхантинг.
Хедхантинг є найбільш актуальним при виході на нові ринки, переформатуванні бізнесу та відриві у висококонкуретній боротьбі.
Історія та визначення
Вперше, термін “хедхантинг” почали застосовувати у США в середині минулого століття. Стрімкий економічний розвиток країни сприяв появі нового виду кадрового бізнесу.
Headhunting перекладається з англійської як "полювання за головами”.
Це технологія умисного переманювання висококваліфікованого фахівця з однієї компанії в іншу за допомогою посередника (хедхантера).
Коли застосовується Хедхантинг?
На практиці, технологія використовується у випадках, коли потрібні фахівці, що здатні точно визначити стратегію розвитку бізнесу та якісно реалізувати її.
Власники компанії, рада директорів або менеджери керуючої компанії знають саме тих фахівців, яких хочуть бачити у своєму підприємстві та замовляють послугу.
Як реалізувати підбір методом Хедхантинг?
Успіх хедхантингу базується на якості перемовин. Не всі можуть взяти на себе таку відповідальність. Початок перемовин віддають професіоналу - досвідченому хедхантеру.
Головна задача хедхантера - обробка контакту та організація зустрічі клієнта з бажаним, підігрітим та зацікавленим топ-менеджером. Основними якостями гарного хедхантера є терплячість, витримка та часткова відстороненість.
Найбільша ймовірність категоричного відхилення пропозиції існує на початку перемовин. Причини є різні.
Етапи Хедхантингу:
Визначити коло інтересів та звичок “замовленого” управлінця
Знайти спільних знайомих
Визначити як краще познайомитися, щоб швидко та 100 відсотково увійти в довіру
Знайти грунт для початку перемовин. Кожен хедхантер має свої улюблені способи
Під-час перемовин дізнатися про нереалізовані мрії та бажання менеджера
Розповісти про можливості в компанії клієнта. Разом зважити всі “за” та “проти”
Дати менеджеру достатню кількість часу на роздуми, аби він/вона насправді зацікавились пропозицією. Протягом цього етапу потрібно коректно підтримувати взаємодію з менеджером
Паралельно працювати з клієнтом, даючи йому можливість якісно підготуватися до перемовин
Організувати зустріч клієнта та топ-менеджера. На цьому етапі робота хедхантера завершується
Переваги та недоліки
До сильних сторін можна віднести високу конфіденційність та ймовірність досягнення бізнес-цілі за допомогою найму потрібного управлінця.
До мінусів можна віднести:
Високу вартість послуги
Ризик збитків (через відмову фахівця)
Помилковий вибір топ-менеджера: його неможливість впоратися з поставленими задачами на відмінно
Довгострокові перемовини та складний процес звільнення з попереднього місця роботи
Хочете мінімізувати ризики? Не знаєте конкретного топ-менеджера? Є надійне рішення!
Замовляйте послугу підбору топ-менеджера за допомогою Executive Search
Як захиститися від Хедхантерів?
Найкращим способом захисту від “мисливців за головами” є створення сприятливих умов праці у вашій компанії, вдосконалення корпоративної культури та проведення монітрингу заробітніх плат у вашій галузі.
Проте, втримати усіх бажаних співробітників неможливо. Коли гарний фахівець виростає зі своєї посади, а компанія не може запропонувати йому розвиток, він йде у пошуках нових кар'єрних можливостей.
Чи варто замовляти послугу “Хедхантинг” в Україні?
На ринку України спостерігається стійкий дефіцит висококваліфікованих кадрів, не дивлячись на економічні кризи та високий рівень безробіття в країні. Практично в усіх сферах економіки ми зіштовхуємося з нестачею ключових управлінців з глибокими знаннями у своїй сфері та володінням іноземних мов, що здатні виконати професійні задачі та обов'язки.
Базуючись на досвіді розвинених країн світу, ми можемо зазначити, що застосування хедхантингу є ефективним способом підвищення конкурентоспроможності підприємства та забезпечення його успішності і процвітання.
На сьогодні, саме хедхантинг здатен заповнити дефіцит ключових менеджерів в Україні. За допомогою залучення висококваліфікованих управлінців вищої ланки як з внутрішнього, так і з зовнішнього ринків праці.
DOPOMOGA Ukraine стала співавтором наукової статті для журналу Studia Regionalne i Lokalne. Бажаєш дізнатися рекомендації для відновлення та розвитку ринку праці в Україні? Переходь.
Павло Зінган провів інтерв’ю з Євгенією Дану, керівницею DOPOMOGA GROUP у Республіці Молдова, де вони обговорили поточну ситуацію на ринку праці Молдови, основні принципи і напрямки роботи DOPOMOGA GROUP та два діаспорні проекти направлені на розвиток фахівців у Республіці Молдова.
Рекрутингова агенція - це посередник на ринку праці. Організація, що надає послуги роботодавцям з пошуку і підбору персоналу та інші супутні послуги....
Шукайте натхнення? Або прийшов час для відпочинку? Ці приємні кінострічки непомітно прокачають ваші soft skills всього за 90 хвилин. Обирайте з задоволенням!
Сайт використовує cookies та інші технології для того, щоб запам’ятати Ваші уподобання та дізнатись, як саме Ви використовуєте сайт та взаємодієте з ним. Обробка вказаних даних відбувається відповідно до положення про обробку та захист персональних даних Товариства з обмеженою відповідальністю «Управління персоналом», з яким можна ознайомитися за посиланням.
Натискаючи «ТАК», Ви надаєте згоду на використання cookies та інших технологій під час відвідування сайту та на обробку даних, що можуть бути персональними.