Катерина Скібська – Генеральний директор DOPOMOGA UKRAINE – опублікувала свою статтю у естонському науковому журналі “Сталий розвиток: сучасні теорії та передовий досвід” де розповіла про зміни на українському ринку праці у 2022 році.
“Повномасштабна війна радикально вплинула на ринок праці в Україні. Починаючи з кінця лютого 2022 року, відбувся значущий спад усіх бізнес процесів. У травні 2022, ми почали спостерігати зростання динаміки на ринку праці України. Пожвавлення активності у виробничому секторі та секторі послуг пов'язане з поступовим пристосуванням бізнесів до нових умов. Одні компанії перенесли свою діяльність у тілові регіони країни. Інші, повністю перейшли в онлайн режим. Також, компанії пристосували свою діяльність шляхом гнучкого робочого графіку та проведенням інструктажів з техніки безпеки для свого персоналу. Перевагу отримали компанії що ще перед початком повномаштабного вторгнення опанували принцип взаємозамінності кадрів. Вони змогли швидко відновити роботу та забезпечити безперебійну роботу свого бізнесу.
На сьогодні, роботодавці зіткнулися з проблемою нестабільного психологічного та психічного стану своїх працівників. Це вимагає індивідуальної взаємодії між менеджерами та (або) HR віддом і своїми підлеглими, щоб знаходити індивідуальні рішення особистих проблем, спричинених війною в Україні. Тому, завантаження у HR відділах зросло за останні місяці. Проте, автоматизувати цю роботу наразі неможливо.
Питання мотивації та утримання персоналу стало актуальним та болючим для українського бізнесу. На перший план працівників вийшло питання власної безпеки та безпеки сім’ї. Тому, їх рішення можуть бути емоційними та незбалансованими. Цей фактор впливає на рішення про швидке звільнення та зміну місця проживання. Як результат, компанії мають бути в контакті зі своїми працівниками, прислуховуватися до них щоденно та бути готовими до їх болючих рішень.
Програми рівних робочих умов для працівників будь-якого віку, покоління, походження та місця розташування розширять резерв працівників у період дефіциту персоналу, що з’явиться у найближчому майбутньому. Підприємствам доцільно розвивати та підтримувати програми кадрового резерву та співпрацю з університетами. Працюючи зі студентами, можна запобігти ще більшому відтоку української молоді за кордон.
Короткострокове планування, швидке прийняття рішень та оцінка ризиків виходять на перший план серед компетенцій управлінської команди. Наразі, ми не маємо покрокової інструкції щодо ведення бізнесу, роботи з персоналом, утримання та мотивації персоналу в умовах війни. Професіонали співпрацюють, обмінюються досвідом та шукають відповіді на ці питання. Вони зазначають, що одним з основних рушіїв на цьому шляху є оптимізм та віра у швидку перемогу і початок нового економічного зростання в Україні.”
З повагою,